Vincentka-golfinfo

Silherovice-750Typicky dutý zvuk, ozývající se, jakmile některý z hráčů zasáhne vzrostlý strom, tvoří nedílnou kulisu šilheřovické osmnáctky. Na třetím nejstarším hřišti v tuzemsku se hraje už pět dekád a představuje dokonalou ukázku parkového typu hřiště. Jeho historie je nerozlučně spjata s osobou Ing. Jana Cieslara, který se s golfem seznámil v roce 1954 při svém pobytu v Mariánských Lázních. Kouzlu hry propadl natolik, že začal vyvíjet značné úsilí, aby zelený sport zapustil kořeny i na severu Moravy. Po několika letech hledání objevil roku 1967 zanedbaný zámecký park v Šilheřovicích, a rázem bylo rozhodnuto – hřiště vyroste právě tady.

Budovali jej převážně svépomocí v letech 1968 až 1970, kdy se tu na podzim za účasti tuzemské golfové špičky odehrál první ročník Ostravského turnaje. Postupnými úpravami zvyšovali kvalitu hřiště. Jeho součást tvoří i Palmový skleník, ve kterém zřídili klubovnu. Právě ta v nedávném období prošla zásadní rekonstrukcí, aby padesát let své existence oslavili členové v prostorách odpovídajících současným nárokům.

Hřiště ozvláštňuje několik artefaktů a staveb, dominantu tvoří zámek Rothschildů, kolem něhož procházíte hned na úvodní jamce. Na té se musíte vyhnout i kašně se sousoším Neptuna.
Z pánských odpališť nepatří mistrovská osmnáctka k nejdelším, v případě dam se délkově řadí k průměru. Hned několik jamek nabízí příležitost ke skórování, zejména závěry obou devítek, byť na té druhé musíte dát pozor na velký bankr před greenem.
Na jiných jamkách se možná dotknete svého limitu, na drtivé většině z nich se pak neobejdete bez potřebné přesnosti, neboť vzrostlé mocné stromy už vědí, jak vás dostat do úzkých. A taková šestka či třináctka dokáží pozlobit na greenu, pakliže míček neposadíte pod jamku. Záludné jamkoviště čekejte i na pětce, kde jím napříč vedou výrazné vlny.

Obecně je hra v Šilheřovicích velmi příjemná. Jednak tu nezdoláváte výrazná převýšení, i v horkých letních dnech tu zásluhou stromů najdete stín, lesní porost navíc přeci jen snižuje okolní teplotu.
Součástí klubového zázemí je restaurace, která také prošla modernizací, ubytování v těsném dosahu hřiště nabízí Hotel Golf Šilheřovice s kapacitou dvaačtyřiceti osob. Další možnost k přenocování nabízí Hotel U sv. Jana, jehož součástí je hostinec zajišťující stravování.

UŽITEČNÉ INFORMACE
ŠILHEŘOVICE GOLF COURSE
Adresa: Dolní 412, 747 15 Šilheřovice
Tel.: +420 595 054 144, +420 722 288 422
Web: www.golf-ostrava.cz
Email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
GPS: 49°55'39,58" N | 18°16'33,14" E
Rok otevření: 1970
Počet jamek: 18 | Par: 72
Délka (m): 6 010 (bílá) | 5 790 (žlutá) | 5 545 (modrá) | 5 044 (červená)
Green fee: 1 290 Kč (po–čt) | 1 490 Kč (pá–ne, sv.)
Akceptace voucherů 1=2: pondělí a úterý (8.00–12.00)


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...