Eset
Golf ve světě

HomaVelmi dramatický průběh naservíroval fanouškům Genesis Invitational, turnaj zaštítěný Tigerem Woodsem, který se však kvůli nedávnému zranění jako hráč neúčastnil. Tony Finau předvedl ve finále parádní výkon a sedmi ranami pod par si řekl o rozehrávku, když své skóre stlačil na dvanáct ran pod par. Tuto výzvu mohl odmítnout na posledním greenu Max Homa, jehož přibližně metrový pat však pouze objel jamku, a tak se muselo do rozehrávky.

Celý článek...

stephenson-750Až se bude v prosinci chýlit ke konci letošní rok, oslaví své sedmdesáté narozeniny hráčka, na kterou už golfový svět trochu pozapomněl. Australanka Jan Stephenson ale byla velmi výraznou tváří dámské LPGA Tour na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let, pohříchu ovšem nejen díky svým sportovním výkonům. A sama za to vlastně nemohla: pro poněkud kontroverzní propagaci ženského golfu si ji vybralo přímo tehdejší vedení dámské túry.

Celý článek...

BergNapínavou podívanou do posledních chvil nabídl oblíbený turnaj AT&T Pebble Beach Pro-Am, hraný na ikonickém hřišti Pebble Beach Links. Ve finále si dlouho skvěle počínal Nate Lashley a útočil na titul. Třebaže mu na krk dýchali Berger, McNealy i Cantlay a z větší části kola byl ve hře Spieth, Lashley měl osud ve svých rukou. Vymkl se mu až na čtyparové čtrnáctce, kde nejprve neproměnil ošemetný pat do paru, při pokusu o bogey míček jen objel hrany, ale skončil mimo jamku, a naneštěstí pro Američana do ní nespadl ani pat na double bogey. Sedm úderů na šestnáctce znamenalo prakticky konec nadějí, zvlášť když neskóroval ani na tříparové sedmnáctce.

Celý článek...

hio-750Waste Management Phoenix Open patří mezi každoroční tradiční turnaje a vždy je na co se dívat. Také ovšem na co vzpomínat. Faktem totiž je, že právě tohle arizonské klání se do historie PGA Tour zapsalo jedním unikátním momentem - padl tam totiž jediný túrou oficiálně zaznamenaný hole-in-one na čtyřparové jamce! Letos od tohohle památného esa uplynulo kulatých dvacet let a okolnosti oné mimořádné rány jsou poměrně bizarní samy o sobě. Ostatně - posuďte sami.

Celý článek...

DustTurnaj Saudi International se konal teprve potřetí, přesto na něm Dustin Johnson vybojoval už dva tituly, které proložil jedním druhým místem. Nedělním triumfem potvrdil, že mu právem náleží post světové jedničky. Svůj devátý titul na European Tour vybojoval díky 68 ranám a celkově 15 úderům pod par, dvě rány před krajanem Tony Finauem a Angličanem Justinem Rosem.

Celý článek...

reed-rules-750Nebyl by to ani Patrick Reed, aby jeho vítězství na Farmers Insurance Open nezastínil minulý týden kontroverzní moment. Přetřásala se tentokrát desátá jamka sobotního třetího kola, konkrétně druhá rána, po níž Američanův míček skončil v poměrně hustém roughu. Tak hustém, že balon nebyl vůbec vidět. A Reed šikovně využil pravidla, míček totiž po označení zvedl, aby si „ověřil, zda není zabořený", a poté dropoval - pravda, do podstatně výhodnější pozice. Výsledek? Na jamce par, celkově turnajová výhra (připomeňme, že o bezpečných pět ran) a úsměvy na všechny strany.

Celý článek...

CasPaul Casey ovládl Dubai Desert Classic, když druhého v pořadí Brandona Stonea za sebou nechal o čtyři rány. O další úder zpět skončil Skot Robert MacIntyre. I když se vítězný Casey ve finále nevyvaroval chybám, na rozdíl od svých hlavních pronásledovatelů přesto dokázal skóre tlačit pod par hřiště, a to o dvě rány. A právě to se v boji o titul ukázalo jako rozhodující, neboť všichni tři hráči následující za ním odehráli finále maximálně v paru, MacIntyre skončil dokonce dvě rány nad.

Celý článek...

Korda-750Golfovou zprávou uplynulého víkendu byl bezpochyby parádní výsledek Jessicy Korda na dámském Diamond Resorts Tournament of Champions. Sedmadvacetiletá Američanka s českými kořeny totiž svůj turnajový triumf (mimochodem už šestý na LPGA Tour) ozdobila mimořádným finálovým kolem za 60 ran, a stala se tak teprve pátou hráčkou historie, které se něco takového povedlo! Zatím naposledy navíc zapsala takové skóre Paula Creamer už před dlouhými třinácti lety, na Marathon Classic v roce 2008.

Celý článek...

Strana 1 z 145

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...