cogt
Golf ve světě

ilu-ball-fast-750Za jak dlouho obejdete 18 jamek? Obvykle se čas pohybuje kolem čtyř hodin, ti rychlejší při volném hřišti dokáží stlačit čas i pod tři hodiny. A naopak. Leckdy se při turnajích natáhne čas strávený na hřišti třeba až na šest hodin. Jsou ovšem borci, kteří osmnáct jamek „oběhnou" za půl hodiny. A pak jsou větší borci, kteří za dvanáct hodin odehrají 252 jamek.

Celý článek...

Rahm-Jon RolexGolf 750Nestává se často, aby na sebe místo turnajového vítěze strhl pozornost hráč, který celé klání ani nedokončí, minulý týden ale přinesl na Memorial Tournament přesně takový moment. Jeho hlavním (a nechtěným) hrdinou byl pochopitelně Jon Rahm. Světová trojka držela po třetím kole pohodlné vedení o plných šest ran, jenže na osmnáctém greenu přišel šok: potvrzený pozitivní text na covid-19 a následně pochopitelně odstoupení z turnaje.

Celý článek...

CantVítěze turnaje Memorial Tournament, pořádaného legendárním Jackem Nicklausem, musela určit až rozehrávka mezi Collinem Morikawou a Patrickem Cantlayem. Oba do finále vstupovali se shodným výsledkem dvanácti ran pod par, z něhož shodně každý z nich ukrojil jedinou ránu. Morikawa nakročil k výslednému skóre na patnáctce, aby jej Cantlay dorovnal na sedmnácté jamce.

Celý článek...

yukaYuka Saso (-4) ovládla po rozehrávce US Open a slaví zisk prvního majoru v kariéře. Obdivovatelka Roryho McIlroye využila zaváhání Lexi Thompson na druhé devítce a následně v play-off zdolala Japonku Nasu Hataoku (-4). Na třetí jamce proměnila třímetrový pat a stala se druhým teenagerem s titulem z nejprestižnějšího dámského podniku. Na Lexi Thompson zbylo třetí místo (-3).

Celý článek...

ilu-boj-o-micek-750Doma ve skříni už má jednu velmi cennou relikvii spojenou s Philem Mickelsonem. A po jeho nedávném překvapivém vítězství na majorovém PGA Championship přibyla další. Osmadvacetiletý chlapík jménem Kyler Aubrey onemocněl v mládí dětskou mozkovou obrnou, a od té doby je upoután na invalidní vozík. Je ale velkým fanouškem golfu a chybět nemohl předminulý týden také na Kiawah Island - i díky tomu tak má zase o něco bohatší svou sbírku.

Celý článek...

KokrNa Charles Schwab Challenge přidal Jason Kokrak do své sbírky druhý titul z PGA Tour, navrch k tomu získal i skalp v poslední době velmi dobře hrajícího Jordana Spietha, jehož odsunul o dvě rány na druhou příčku. Tlačenice vznikla na dělené třetí pozici, kde se vedle Američanů Hoffmana a Kizzirea seřadili Angličan Poulter a Muñoz z Kolumbie.

Celý článek...

Mickelson GlobeMedia 750Hlavním tématem uplynulého týdne a dost možná i celé letošní sezony je samozřejmě fenomenální comeback Phila Mickelsona. Populární Lefty se stal díky nečekané výhře na PGA Championship nejstarším vítězem majoru v celé golfové historii, svůj šestý pohár na turnajích velké čtyřky zvedl ve věku 50 let, 11 měsíců a 7 dní. Sociální sítě hned zaplnily vzkazy od nadšených fanoušků a také ostatních hráčů, včetně těch nejznámějších jmen. A jak se zdá, tenhle úspěch mu přejí snad úplně všichni.

Celý článek...

Lefty PGAPhil Mickelson zvítězil na PGA Championship, do své sbírky přidal šestý major, ale hlavně se v padesáti letech stal nejstarším hráčem, který kdy major ovládl. Není to tak dávno, co po dlouhé době vypadl ze stovky nejlepších hráčů světa, ale v poslední době záblesky jeho někdejší slávy tu a tam prosvítily turnajová kola, aby své umění i letité zkušenosti nechal promluvit na jedné ze čtyř každoročně největších scén golfového světa.

Celý článek...

Woods-il2-750Golfovou kariéru Tigera Woodse provázejí především superlativy. Ale ne neustále. Vítěz patnácti majorů se na golfovém hřišti naposledy v akci objevil loni v prosinci na turnaji CNC Championship společně se svým synem Charliem. Proto až tolik nepřekvapuje jeho sestup pořadím světového žebříčku. Aktuálně vypadl z elitní stovky.

Celý článek...

ilu-buschnell-750Golfový svět se tento týden těší na další major letošní sezony, PGA Championship navíc tentokrát přinese také jednu velkou premiéru. Poprvé v historii totiž hráči budou moci na jednom z turnajů velké golfové čtyřky používat měřící zařízení. A nutno dodat, že tohle rozhodnutí vzbudilo mezi experty i fanoušky rozporuplné reakce.

Celý článek...

Strana 1 z 120

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...