cal apexApex je prakticky synonymem pro legendární kované hole a jedná se o železa prvotřídní konstrukce. Vylepšit jeden z nejúspěšnějších designů všech dob rozhodně není jednoduché, ale Callaway se o to variantami Apex DCB, Apex 21, Apex Pro a TCB pokouší. Přidejte k tomu i hybridy Apex 21. I tentokrát dostala slovo umělá inteligence, a to při návrhu líce. Jako u drajvrů s tím souvisí vysoká rychlost míče a konzistentní rotace.

Jako první představíme nejtolerantnější kovaná železa Apex, jež najdete pod označením DCB. Promíjivost zajišťuje hlubší vybrání v zadní části i širší spodek. I proto s nimi míček vyšlete do vzduchu velmi snadno i z horších poloh. Z dalších kladů jmenujme konzistentní úhel odpalu a vyšší toleranci, související s použitím wolframu u dlouhých a středních želez kovaných z karbonové oceli 1025. Dokonalejší tvar i uretanové mikročásti vylepšují zvuk i pocit při kontaktu hole s míčkem.
Model Apex 21 vyhoví širokému spektru hráčů, které osloví konzistentním úhlem odpalu i vyšší promíjivostí. K tomu slouží wolframové jádro. Kované hole samy o sobě nabízejí příjemný pocit, který se vám u těchto modelů nabízí v délkově orientovaném železe, jehož tvar usnadňuje interakci hole s povrchem.

Do rukou zkušenějších golfistů patří verze Apex Pro. Železa sázejí na velmi měkký kontakt, o který se postará duté tělo kované z karbonové oceli 1025. Uretanové mikrosféry navíc vylepšují zvuk. Poprvé využili wolframové energetické jádro o hmotnosti až 90 gramů, jež zlepšuje úhel odpalu a současně podporuje toleranci.
Pro dobré hráče nachystali i model Apex TCB, túrou inspirované železo tvořené více složkami, kované opět z karbonové oceli 1025 a s vybráním v zadní části. Lofty, bounce i délka čepele vycházejí vstříc požadavkům lepších golfistů. Ty osloví i menší profil a precizní kontrola ran.

Stránky výrobce: www.callawaygolf.com

Foto: výrobce


Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...