Scott APokud bychom mezi hráči či odborníky vyhlásili anketu, který z hráčů se pyšní jedním z nejlepších švihů, nepochybně se jméno Adama Scotta objeví v odpovědích nesčetněkrát. Proto vám odhalí pár klíčových bodů a poradí, jak se na ně v tréninku soustředit.

1. Loket
Loket pravé paže je vpředu a u těla. To mi dovoluje pracovat synchronně jako jeden celek a dobře načasovat zásah míčku. Kluboví hráči často napřimují loket zadní paže předčasně, což vede k horšímu zásahu a nedostatečné kontrole letu míčku. Chcete-li si osvojit správnou pozici, vezměte si pásek nebo gumový popruh a navlékněte ho kolem hrudníku ve výšce nad loktem zadní ruky a pod pažní jamkou přední ruky. Proveďte několik polovičních švihů a vnímejte, jak daleko od těla je loket zadní ruky.

2. Hlava hole
Hlava hole v okamžiku, kdy je šaft rovnoběžně se zemí, je otočena více k zemi než k obloze. Proto nemusím tolik rychle rotovat s lící, vedu-li ji do míče, aby v momentě zásahu byla kolmo. Postupné přivádění úderové plochy do kolmé pozice představuje skvělý recept na přesnost. Pro nácvik švihejte pomalu dolů a soustřeďte se na zápěstí přední ruky. Ujistěte se, že je rovné, případně jen lehce ohnuté.

Foto: Globe Media/Reuters


Související články:
Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...