Ropice-stavba-750Společnost Beskydská golfová, a.s. byla založena v roce 1996 s cílem výstavby a následného provozování golfového hřiště. Jako architekt byl vybrán Hans Georg Erhardt, který navrhl golfový areál o rozloze 27 jamek.

První devítka byla otevřena v roce 2004, nyní jsou to jamky číslo 10 až 18. Na podzim 2006 bylo otevřeno dalších 9 jamek a v roce 2009 došlo k přečíslování celého hřiště. Následovala výstavba technického a administrativního zázemí. V roce 2020 bylo na jamce číslo 18 vybudováno závlahové jezero, které posílilo celý stávající závlahový systém i pro budoucí třetí devítku.
S pracemi na třetí devítce se začalo již v zimních měsících předešlého roku. V Ropici se snaží dělat vše proto, aby byly jejich plány naplněny. Oproti původnímu návrhu třetí devítky jsou drobné změny, které vycházejí jak z požadavků ekologů, tak z mnohaletých zkušeností údržby hřiště.

A čím bude nová devítka specifická? Charakterem se ponese v podobném rázu jako stávající druhá devítka, jen s menšími terénními úpravami. Bude více respektovat stávající krajinu. Na nové devítce už nenajdete tolik kopců okolo fervejí, bude do krajiny jemněji vložena a z pohledu hráčů půjde o přátelštější devítku. Mírně zvlněný terén doplní vodní překážka na pětiparové jamce. Vznikne také i nový třípar, který se bude hrát přes úzký lesní koridor. Tvarování fervejí si vzal na starosti shaper Chris Horn ze společnosti HB Golf, který skvěle pracuje s okolní krajinou a doplňuje původní plány o vlastní zkušenosti. Třetí devítka nebude dlouhá, bude postavena podle současných trendů, přehledná, nezáludná a nabídne více možností strategií hry.

Od září 2021 probíhá napojování nové devítky na stávající jamky a dochází k dočasnému omezení provozu resortu. V sezoně 2022 se tudíž otevře pouze jedna devítka. Po dokončení výstavby budou jamky přečíslovány tak, aby každá z devítek začínala a končila u klubovny. To umožní variabilní kombinaci a rozmanitější hru.
Tři devítky v Ropice Golf Resort zjednoduší pořádání turnajů, u kterých nebude třeba omezovat provoz celého areálu. Lepší údržbu hřiště podpoří osetí greenů speciálně vyšlechtěnou odrůdou trávy psinečkem výběžkatým, jehož největší předností je rychlá regenerace.

A kdy se nová devítka otevře? Vše bude záležet zejména na klimatických podmínkách, zatím je otevření celého 27jamkového hřiště naplánováno na květen 2023.
Ropice nechce usnout na vavřínech, stále má spoustu plánů, jak areál rozvíjet a držet krok s nejnovějšími trendy golfové hry. Po otevření nové devítky dojde k obměně některých stávajících jamek první a druhé devítky.
Mezi další blízké plány patří vybudování odpočinkových zón na hřišti, které poskytnou hráčům úkryt při bouřce, sociální zázemí a také při akcích možnost občerstvení. Věříme, že se nová Ropice bude pyšnit 27 strategickými jamkami, které nabídnou to nejlepší, co beskydské hřiště umí.

Převzato z časopisu GOLF 10/2021
Text a foto: Petra Kubíková


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
Kč,-

...