Golf ve světě

burnsValspar Championship si podmanil čtyřiadvacetiletý Sam Burns a do svého výčtu úspěchů si připsal zisk prvního titulu z nejprestižnější pánské profesionální golfové série. „Jen doufáte a tvrdě trénujete, abyste jednou dostali tuto šanci," prohlásil krátce poté, co proměnil vítězný pat. Ještě předtím přitom zahrál na poslední jamce do bankru. „V ten moment jsem si zakázal myslet na potíže, jen jsem si připomněl, že na podobnou příležitost jsem čekal dlouho, a tak ji nesmím promarnit. Je to úžasný okamžik," vydechoval úlevou s vědomím, že druhého Keegana Bradleyho nechal za sebou o tři údery.

Celý článek...

Woods-il2-750Byla to první fotografie Tigera Woodse po dvou měsících od jeho vážné autonehody, takže minulý týden obletěla bez nadsázky celý svět. Slavný golfista ji zveřejnil na instagramovém účtu: stojí na svém vlastním hřišti Jupiter Island Practice Facility, které má prakticky za domem, místo golfových holí se ovšem opírá o ty francouzské a na pravé noze má bandáž nahrazující sádru.

 

Celý článek...

sm leVítězi Zurich Classic of New Orleans se po dramatickém průběhu stali Australané Marc Lieshman a Cameron Smith, jejichž souboj s dvojicí Jihoafričanů, Louisem Oosthuizenem a Charlem Schwartzelem, musela rozetnout až rozehrávka. A tak se stalo hned v jejím úvodním dílu, neboť Oosthuizen trefil z týčka vodu, a tak soupeřům stačil k titulu par. Třetí místo brali Američané Peter Uihlein a Richy Werenski.

Celý článek...

bosa-noha-munimedia-750Návrat golfu v Anglii poté, co se otevřela golfová hřiště po dlouhé nucené pauze kvůli koronavirovým restrikcím, se dá oslavit různě. „Železný golfista" Luke Willett to oslavil po svém a zcela originálně – odehrál svou první osmnáctku po znovuotevření hřišť za pouhých 42 minut. A aby to nebylo málo, tak ještě naboso.

Celý článek...

cink-pgatour-750Letošní golfová sezona je plná překvapení a po minulém víkendu má dalšího nepravděpodobného hrdinu. Zatím pouze dva hráči si totiž dokázali v aktuálním kalendáři PGA Tour připsat dvě turnajová vítězství - a zatímco Bryson DeChambeau patřil k těm, od nichž se to tak nějak očekávalo, tím druhým je už sedmačtyřicetiletý Stewart Cink, který se navíc ve světovém žebříčku dávno pohybuje až ve druhé stovce.

Celý článek...

CatDo třetice to Ondřeji Lieserovi nevyšlo. Zatímco na svých úvodních dvou vystoupeních v sezoně dokázal bezpečně projít cutem a pohybovat se kolem třicáté příčky, rakouský podnik Austrian Golf Open, hraný na Diamondu, mu tolik štěstí nepřinesl. Navzdory zdařilé stíhací jízdě ve druhém kole (68) se mu osudným stala osmdesátka z úvodního hracího dne, kvůli které nakonec o jediný úder cutem neprošel. V součtu shodný výsledek zaznamenal i druhý český golfista ve startovním poli Stanislav Matuš (75 a 73), který tak rovněž musel postup oželet.

Celý článek...

il dolary ingimage-750Hideki Matsuyama díky svému historickému triumfu na Masters získal vedle zeleného saka a členství v prestižním klubu Agusta National ještě prémii ve výši 2,07 milionu dolarů. Pravdou, že po odečtení různých daní a dalších poplatků z ní zmizí téměř polovina, ale 29letý Japonec nemusí smutnit. To proto, že vítězství na Masters mu nejspíš do budoucna může přinést příjmy z reklamních smluv až ve výši kolem 600 milionů dolarů.

Celý článek...

Matsujama-masters-750Když Hideki Matsuyama dokončil své vítězné tažení letošním Masters a odkráčel přemáhán dojetím do klubovny, na osmnáctém greenu se ještě zdržel jeho kedík Shota Hayafuji: vrátil vlajku do jamky, pak smekl kšiltovku a věnoval onomu magickému místu zdvořilou děkovnou úklonu. I tohoto působivého gesta si samozřejmě povšimla média, zajímavostí, které rámovaly nečekanou výhru japonského golfisty, bylo ale minulý týden mnohem více.

Celý článek...

MatsDeset let od své první návštěvy Augusty a poté, co se stal na Masters nejlépe umístěným amatérem, slaví Hideki Matsuyama největší úspěch své dosavadní kariéry, po kterém si oblékl tolik ceněné sako pro vítěze Masters. Do historie se zároveň zapsal jako první japonský mužský držitel majoru. V závěrečném dramatu nakonec dosáhl na 72 ran a celkovým výsledkem deset pod par nechal za zády o jedinou ránu překvapivého pronásledovatele Willa Zalatorise. Třetí místo (-7) si rozdělili Američané Spieth a Schauffele, který jednu chvíli rovněž vážněji promlouval do bitvy o titul, ale naděje vzala za své, když na šestnáctce poslal míček do vody.

Celý článek...

elder-guardian-750Tradice je tradice a tak, až bude letos začínat golfový svátek v Augustě zvaný The Masters, slavnostní odpal provedou bývalé legendy této hry. Dva z nich, Jacka Nicklause a Garyho Playera, patrně netřeba fandům šířeji představovat, největší pozornost ale bude tentokrát stoprocentně soustředěna na toho třetího - chlapíka černé pleti jménem Lee Elder.

Celý článek...

Strana 1 z 119

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...