Golf ve světě

tokio-750Mužský golf má od minulého týdne za sebou teprve druhou olympijskou zkušenost za posledních víc než sto let. Pod symbolických pět kruhů se golfisté vrátili v roce 2016, a letošní, o rok odložené hry v Tokiu nabídly na hřišti v Kasumigaseki Country Clubu celou řadu dramatických okamžiků: zlato pro USA zásluhou Xandera Schauffeleho, nečekaného stříbrného medailistu ze Slovenska a napínavý rozstřel o bronz.

Celý článek...

OH zlatoVelmi zajímavou podívanou nabídl fanouškům olympijský turnaj v golfu. Že si nakonec pro nejcennější kov došel Američan Xander Schauffele, až takové překvapení není, neboť od úvodních kol atakoval umístění na špici. Že ale druhé místo vybojuje Rory Sabbatiny, Jihoafričan hájící barvy Slovenska, na to by vsadil málokdo.

Celý článek...

ilu-olym-kruhy-750Jako by nestačilo, že koronavirovou pandemií o rok odložené olympijské Tokio „zradila" řada předních světových golfistů už předem, a nezájem o účast pod pěti kruhy ohlásili dlouho dopředu třeba Dustin Johnson, Brooks Koepka nebo Adam Scott. Další známá jména bohužel přibyla na poslední chvíli - a stejně jako roční zpoždění her to má všechno na svědomí onemocnění covid-19.

Celý článek...

champearlyPo bitvě o pohár pro vítěze Open čeřil vody na čele Louis Oosthuizen i na dalším podniku ze série PGA Tour, kterým byl 3M Open. Stejně jako na majoru však Jihoafričan na výhru nedosáhl, když byl proti Cameron Champ. Ten zahrál ve finále stejně jako Oosthuizen pět ran pod par a celkovým výsledkem -15 udržel soupeře na uzdě o dvě rány. Díky tomu si připsal v šestadvaceti letech už třetí triumf na okruhu. Dělené druhé místo vybojovali Oosthuizenůn krajan Charl Schwartzel a Jhonattan Vegas z Venezuely.

Celý článek...

morikawa-750Mezi nejlepší golfisty světa vtrhl přede dvěma lety jako velká voda - a od minulého týdne je jasné, že Collin Morikawa je na cestě zařadit se mezi opravdové legendy. Vítězstvím na The Open si připsal svůj druhý majorový titul ještě před dovršením pětadvaceti let, a jeden naprostý historický primát mu už nikdo nevezme. Stal se totiž prvním golfistou dějin, který dokázal vyhrát hned dva turnaje velké čtyřky přímo při svém debutu na nich!

Celý článek...

Mori OpenDělený druhý, druhý a... Louisi Oosthuizenovi to letos ani do třetice na majoru nevyšlo, třebaže po dvou hracích dnech 149. Open Championship držel rekordní skóre -11 a do finále šel z vedení. V něm však drželi formu z předchozích kol jak Jordan Spieth, tak Collin Morikawa. Ti se před Jihoafričana dostali a odsunuli jej na dělenou třetí příčku, kde ho doplnil Jon Rahm. Lepší předfinálovou výchozí pozici pak Morikawa dokonale zužitkoval a se čtyřmi ranami pod par a celkovým skóre -15 si došel pro druhý major v kariéře před Jordanem Spiethem.

Celý článek...

open-750Čtvrtý, ale kvůli kalendáři nezvykle přeházenému pandemií koronaviru de facto vlastně už šestý major sezony čeká tento týden elitní světové golfisty. Závěrečný z turnajů velké čtyřky, britské The Open, je zároveň jediným majorovým kláním, které se loni kvůli covidu-19 vůbec neodehrálo. Titul tak bude na hřišti Royal St. George's Golf Club v anglickém Sandwichi v hrabství Kent obhajovat vítěz z před dvou let - pro připomenutí, životní triumf si tehdy v upršeném turnaji připsal Ir Shane Lowry.

Celý článek...

Aus LeeParádní podívanou naservírovali divákům aktéři letošního Scottish Open, jehož vítěze určila až rozehrávka tří mužů. Nejúspěšněji z ní nakonec vyšel Australan Min Woo Lee, který také z této trojice předvedl ve finále nejlepší výkon, a to 64 úderů. Druzí Thomas Detry a Matt Fitzpatrick obešli finále na 67 úderů a shodně nestačili na vítěze, když na první jamce play-off (č. 18) zapisovali „jen" par. Lee zaskóroval a díky tomu si připsal první titul z prestižní série Rolex a celkově druhé prvenství na European Tour. Návdavkem si zajistil i účast na Open Championship, zahajovaném již tento týden.

Celý článek...

olymp-kruhy-750S ročním zpožděním zaviněným koronavirovou pandemií se sportovní svět sejde na letních olympijských hrách v japonském Tokiu. A chybět u toho podruhé v řadě nebudou ani nejlepší golfisté planety - tedy alespoň ti, kteří se k účasti na turnaji pod pěti kruhy uvolili. Bohužel to ovšem zdaleka neznamená kompletní světovou špičku.

Celý článek...

DavisTurnaj Rocket Mortgage Classic ze série PGA Tour servíroval napínavou podívanou, která s blížícím se závěrem parádně gradovala. Nakonec muselo o vítězi rozhodnout až play-off, v němž proti sobě stanuli hned tři hráči, kteří v součtu čtyř kol stlačili své skóre na -18. Z trojice Cam Davis, Troy Merritt a Joaquin Niemann odpadl už na první jamce rozehrávky po bogey Niemann, zbývající dva protagonisté bojovali o výhru na dalších čtyřech jamkách, než ji Davis pečetil parem na tříparové patnáctce.

Celý článek...

Strana 1 z 122

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...