Golf v ČR

Karlstejn COGTPilotní projekt České golfové federace připravovaný pro vzájemné měření sil nejlepších domácích amatérů s profesionály vyvrcholí první zářijový víkend závěrečným turnajem na Karlštejně. Ve hře je opět 250 000 Kč, které se rozdělí mezi deset nejúspěšnějších hráčů. A jako bonus pro nejlepšího amatéra? Hrací karta včetně startovného na Penati Slovak Open, na které přislíbili účast i olympionici Rory Sabbatini a Ondřej Lieser, takže pokud si věříš a chtěl bys hrát se stříbrným medailistou z Tokia, nezbývá než se přihlásit!

Celý článek...

ilu-golfball-750Není golfový míček, jako golfový míček. Co golfista, to názor. Jeden hraje jen s míčky renomovaných značek, jiný vezme zavděk i „nalezenci". Nejspíš se většině hráčů ale už také stalo, že na hřišti našli míčky, které mají zcela specifické určení: drivingové míčky. Na hřišti by tedy neměly, co dělat. I proto, že jejich kvalita je nižší než těch určených pro hru.

Celý článek...

1L gcausterlitz 750O posledním červencovém víkendu proběhly závěrečné boje 1. ligy, druhé nejvyšší domácí soutěže družstev, ve které se o postup mezi extraligovou elitu uchází (ve dvou konferencích) celkem 24 mužských a stejný počet ženských týmů.

 

 

Celý článek...

ex-gcbrno-750Finále nejvyšší soutěže družstev se odehrálo 28.–31. července na Karlštejně. V kategorií mužů zvítězil poprvé v historii soutěže tým GC Brno (na snímku), v kategorii žen obhájili své loňské prvenství ženy z Beskydského GK.

Celý článek...

ilu-advice-750Nejspíš to na golfu zažil každý. Nebo skoro každý. Tu a tam se na golfových turnajích podává i nějaký ten drink. Samozřejmě alkoholický. A pak už jen záleží na každém golfistovi individuálně, kolik toho vypije. A co to s ním udělá.
Pití na golfu není nic, co bychom chtěli propagovat, ale když jsou mezi partnery výrobci všemožných značek alkoholických nápojů, nelze se ochutnávce někdy vyhnout. A může se stát, že hladina alkoholu v krvi může vystoupat i na nějaké to promile.

Celý článek...

Janda-750V sobotu 24. července byl v jízdárně Zámku Bechyně zvolen nový prezident České golfové federace, kterým se hned v prvním kole stal s počtem 50 hlasů Vratislav Janda. „Děkuji všem, kteří mě volili. Děkuji odstupujícímu Zdeňkovi Kodejšovi, téměř vždy se ke mně choval korektně. Děkuji také vám všem za vaši práci, vyhrál jsem s těsným náskokem a slibuji, že udělám vše proto, aby se ČGF zase posunula," prohlásil nový první muž českého golfu. V poli poražených skončili Pavel Vidura (43 hlasů) a Juraj Werner (6 hlasů)

Celý článek...

czech-open-750Už za čtyři týdny startuje turnaj GolfAdvisor.golf Czech Open s dotací 30 000 euro, který se odehraje na hřišti Beroun Golf Clubu v termínu 11.–15. srpna. Ve startovním poli nechybí prakticky kompletní česká profesionální špička včetně Stanislava Matuše, Aleš Kořínka, Filipa Mrůzka či Šimona Zacha.

Celý článek...

Korinek-Ales-750V turnaji kategorie Challenge Tour, který se hrál v Adamstalu 15. – 18. července, prošli cutem hned tři čeští hráči. Po čtyřech kolech měl největší důvod k radosti Aleš Kořínek, který po kolech 68+68+66+65 (celkem -13) obsadil osmou příčku oceněnou částkou 4 686 eur.

Celý článek...

cijac-jakubcik-750Czech International Junior Amateur Championship 2021 se uskutečnilo 15. – 17. července na Kaskádě a po třech kolech zde mohli začít oslavovat dorostenecké tituly Filip Jakubčík (na snímku) a Slovenka Alexandra Šulíková, v kategorii juniorů Vojtěch Pavelka s Agátou Vahalovou.

Celý článek...

agt-mistri-750Zahajovací turnaj domácí profesionální série, který se odehrál 10. - 11. července ve Slavkově u Brna, byl již tradičně odehrán jako mistrovství české PGA ve hře na rány. I proto zde nechyběl téměř nikdo z absolutní domácí špičky, čemuž odpovídaly i dosahované výsledky. Tituly získali Stanislav Matuš a Lucie Hinnerová (oba na snímku).

 

Celý článek...

Strana 1 z 142

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...