Golf v ČR

Klein-Luis-750Den před začátkem letošního devátého ročníku D+D REAL Czech Masters na Albatrossu oslavil teprve své 14. narozeniny, ale už toho v tomhle věku na golfových hřištích a turnajích stihl docela dost. To, že už poráží dospělé hráče, to už je tak trochu obvyklé, ale projít třeba cutem na turnaji Challenge Tour v pouhých 13 letech, to před ním dosud nedokázal nikdo v historii téhle série. Tím, kdo tohle dokázal – a nejen to – je Louis Klein, jeden z velkých talentů českého golfu. Právě s ním jsme si povídali o golfu i dalších věcech, sem tam vstoupil do hovoru i jeho tatínek.

Celý článek...

jendis-pohadky-750Přemýšlíte o neobvyklém a originálním vánočním dárku, kterým potěšíte golfového nadšence? Máme pro vás tip. Co třeba první české golfové pohádky? Ano čtete dobře. Golf má i své pohádkové příběhy. Kniha, kterou napsal dlouholetý novinář a především vášnivý golfista Jindřich Štěpánek se jmenuje Jendis. A rozhodně udělá radost.

Celý článek...

ilu-cisla-pixabay-750Golfové statistiky pamatují na každou součást hry. Vaše skóre po odehraném kole odráží to, co jste udělali dobře, nebo naopak jak moc jste na hřišti tentokrát zápasili. Statistiky z vašeho kola ale odhalí, kde byl problém, či kde jste ztráceli nejvíc ran. Statistiky od ran z týčka až po hru na greenu jsou fajn, ale není radno se jimi nechat doslova zahltit.

Celý článek...

spilkova-marbela-2023-750Byla to nejdelší sezona a nejvíc odehraných turnajů, které má ve svém třináctém roce mezi profesionálkami za sebou česká profesionálka Klára Davidson Spilková. I přes ne příliš povedené závěrečné kolo finálového turnaje Andalucía Costa del Sol Open de España se jí podařilo udržet postavení mezi deseti nejlepšími hráčkami celoročního žebříčku a na své konto si připsat dosud nejvyšší odměny ve výši 204 696 eur.

Celý článek...

kouskova-marbela-2023-750Česká golfistka Sára Kousková zakončila úspěšné svou premiérovou sezónu na Ladies European Tour. Ve finálovém turnaji Andalusia Costa del Sol Open de Espana obsadila po solidním výkonu 40.místo. Celkově v celoročním žebříčku Order of Merit obsadila 55.místo, což pro ni znamená splnění předsezónního plánu - zisk plné hrací karty pro sezónu 2024.

Celý článek...

melichova-marbela-750Nejlepší ze čtyř českých golfistek, které startovaly na závěrečném turnaji Ladies European Tour 2023, byla Jana Melichová. Přestože si z předchozího Mallorca Ladies Open přivezla silnou virózu, která poznamenala větší část posledního turnajového týdne, díky výbornému víkendu na Andalucia Open de Espaňa uhrála celkově par (75-75-69-69) a v Marbelle se dělila o konečné 36. místo. V tomto finálovém turnaji startuje pouze špička LET a Jana si místo mezi špičkou obhájila a předběhla nakonec všechny další české hráčky.

Celý článek...

marbela-750Závěrečný turnaj letošního ročníku LET se odehrál 23. – 26. listopadu ve španělském královském klubu Las Brisas. Zúčastnilo se ho i kvarteto českých hráček, které si všechny zajistily plné hrací karty také pro následující sezonu. V závěrečném žebříčku se z Češek nejvýše vyšplhala Klára Davidson Spilková (10.), druhá v pořadí je Kristýna Napoleaová (28.), třetí Sára Kousková (55.) a čtvrtá Jana Melichová (58.)

Celý článek...

ilu-advice-750Existuje spousta důvodů, proč cítit jistou nervozitu a rozechvění v okamžiku, kdy si stoupnete na odpaliště první jamky. A je celkem jedno, zda máte před nedělní rundou s přáteli, nebo vás čeká turnajové kolo s neznámými lidmi, případně Pro-Am s mnohem lepšími golfisty, před kterými ale nechcete propadnout. Jak udržet nervy na uzdě, jak se nerozklepat? Možností je víc, ale třeba využijete některý z našich tipů, jak na to...

Celý článek...

spilkova-all-let-tj-750Letošní sezona Ladies European Tour definitivně končí. O poslední body a postavení v žebříčku se nejlepší hráčky utkají ve španělské Marbelle na turnaji Andalucía Costa del Sol Open de España. O udržení mezi nejlepšími deseti bude bojovat i česká profesionálka Klára Davidson Spilková Na snímku dole uprostřed. Nad ní zleva Jana Melichová, Kristýna Napoleaová a Sára Kousková.

Celý článek...

Kouskova-ilux-let-tj-750Sára Kousková se po úspěšné premiérové sezóně podívá i na její závěrečný podnik – Andalusia Costa del Sol Open de Espana, jenž se od čtvrtka do neděle 23. – 26. listopadu odehraje na hřišti Real Club de Golf Las Brisas ve španělské Marbelle. Finálový turnaj LET se bude hrát o celkovou dotaci 650 tisíc euro a Kousková do něj bude vstupovat jako 53.hráčka celoročního žebříčku Order of Merit LET. České golfistce zároveň patří 50.místo v redukovaném světovém olympijském žebříčku, jež by nyní znamenalo kvalifikaci na OH v Paříži.

Celý článek...

Strana 1 z 179

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf News


OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
350 Kč,-

Zahájen prodej voucherů 1fee2hráči na sezonu 2024, které umožňují na vybraných hřištích ve vymezeném čase po uhrazení jednoho fee hru dvěma hráčům. S ...