Cesty za golfem

B StorkGolfová sezóna pod Tatrami oficiálne začala 2. apríla 2021 na 18 letných grínoch kedy sme mohli privítať prvých golfistov vsúlade snariadeniami ÚVZ SR. Od 26. apríla sme otvorili slnečné terasy Hotela International,interiérovýbazénaexteriérový vyhrievaný bazén. Aktuálne je kdispozícii ihrisko Taylor –A, ihrisko Braid –B, ubytovanie, reštaurácia, lobby bar, masáže a bazény všetko vsúlade s opatreniami. Hráčov tento rok milo prekvapila vynovená terasa svýhľadom na Tatranské štíty avýhodná First minute ponuka pre ubytovanie ahru vjednom balíku, vešte výhodnejších cenách.

Celý článek...

Davison-Jonathan-750Golfová média nás často zahrnují žebříčky či debatami na téma, která hřiště jsou ta nej. Nejlepší, nejtěžší, nejudržovanější... a spousta dalších nej. Já sám jakožto golfový architekt si tuto otázku kladu prakticky neustále. A abych byl upřímný, dobré či skvělé hřiště obvykle neposkládáte z osmnácti fantastických jamek, nýbrž jde o kombinaci a vyváženost jednotlivých částí designu. A protože nás covid uvrhl do období „golfového temna", kdy jsme mohli cestovat jen omezeně, měl jsem dost času na přemýšlení o perfektním hřišti, respektive úžasných jamkách českých a slovenských hřišť, ze kterých jsem složil svou soukromou nej osmnáctku.

Celý článek...

lengenfeld-ilu-750Lengenfeld, dvě osmnáctky uprostřed vinic, majitel víc vinař než golfista – je jasné, že tady to je o víně, po jednotlivých odrůdách se dokonce jmenují i jamky. Zase jsme uprostřed venkova, restaurace se tomu přizpůsobuje. „Vaříme i běžná hospodská jídla ve vysoké kvalitě, na ně sem jezdí i lidé z okolí," říká manažer hřiště Erich Hubaczek.

 

 

Celý článek...

Brazil-TerraVista1-750Pokud patříte k těm milovníkům golfu, kteří rádi objevují nová hřiště a daleké země, a jestli se nebojíte obětovat cestovatelské úsilí a něco finančních prostředků, pak už nemusíte hledat příští místo, kam se podívat a kde si zahrát. Jakožto člověk, který v Latinské Americe prožil mnoho let, a jako golfista se čtyřiceti lety praxe a stovkami hřišť „v bagu", vám mohu potvrdit, že magičtějších míst než hřiště Terravista v brazilském státě Bahia je opravdu na naší planetě velmi málo.

 

Celý článek...

Weitra-750Před dvěma roky zrenovovaná klubovna nabízí v moderní restauraci skvělý výběr jídel ve velice rozumných, na golfovou restauraci nízkých cenách. Začíná to už polévkami, krémová česnečka s plátky česneku je super, klasická s fritáty zrovna tak.
„Golfisté jedí po hře nejraději lehčí jídla," prozrazuje manažer resortu Ali Kern. „Frčí makové nudle, hodně se zaměřujeme na kapry, z nich máme stále nejmíň tři jídla, i když jídelníček často obměňujeme. Sýry, vejce, kapři – skoro všechno je regionální, to v našem případě znamená tak do dvou kilometrů. A obsah klubsendviče ovlivnili sami golfisté, dali jsme na jejich chutě." Specialitou je burger Hausschachen. Je to obrovský, dvacet centimetrů vysoký burger, náplní je všechno možné, maso, sýry, zelenina...

Celý článek...

Ottenstein-club-750Ottenstein je rakouský golfový resort uprostřed polí a lesů, venkovská pohoda. Klubovna leží na nejvyšším místě hřiště, na kopci. Restauraci vládnou manželé Hettegerovi. Na paní Moniku narazíte hned, pohybuje se po restauraci od rána do večera. O manželovi slyšíte jen občas – to když právě v kuchyni klepe řízky.

Celý článek...

Haugschlag-il-750Golfový resort Haugschlag se profiluje silným příklonem ke kulinářství a jídlo je tu vyzdvihovanou součástí celodenního golfového zážitku. Resort disponuje nejenom dvěma 18jamkovými hřišti, ale také dvěma restauracemi: Schindler je v prostorách klubovny, ty nejzajímavější večerní akce však probíhají ve druhé – v prastarém hostinci Perzy, tři kilometry od hřiště.

Celý článek...

hriste-zima-750Golfisté v Anglii, ale také ve Walesu a Severním Irsku si letos zatím golf neměli šanci užít. To proto, že všechna hřiště jsou od začátku roku nekompromisně a natvrdo uzavřena kvůli koronavirové pandemii. První naději na změnu mají golfisté až někdy v polovině února poté, co se britský premiér Boris Johnson nechal slyšet, že by se právě od poloviny února mohly některé restrikce uvolnit. Zatím se hovoří pouze o možnosti hrát golf ve flightu po dvou lidech.

Připravil: Alois Žatkuliak

Sedin 18 750Osmnáctijamkové hřiště otevřeli až na jaře před třemi lety, díky vzrostlým lužním lesům, jimiž se krásně proplétá, však působí mnohem „dospělejším" dojmem. Postupně také zvelebovali zázemí, a tak dnes ve Veľkých Úľanech najdete špičkový resort s kvalitním serviem a zároveň velmi atraktivní rekreační oblast. V ní si na své přijdou zejména milovníci vody. Toto skupenství také udává ráz hry na většině jamek, nejvíce pak na ostrovním greenu tříparové dvanáctky. Na ilustračním snímku pohled z posledního odpaliště.

Celý článek...

Diamond-Vogl-750Věřím, že nenajdete českého golfistu, který nezná rakouské hvězdné trio Haugschlag, Adamstal či Diamond... I proto jsme se – telefonicky – vydali do posledně jmenovaného, abychom se dozvěděli, na co se můžeme těšit. Mluvili jsme s novým manažerem klubu Stephanem Voglem. Diamond CC je jediným rakouským klubem, kde se v posledních deseti letech hrála European Tour, dokonce devětkrát za sebou. Skvělé místo pro špičkový golf evropské úrovně a tomu odpovídající zážitky. Golf v Diamondu je obtížný, zajímavý a dlouho se na něj vzpomíná.

Celý článek...

Strana 1 z 49

Začátek
Předchozí
1

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...