captChcete mít své putty pod kontrolou? Pak máte po sezoně vhodnou příležitost, jak zapracovat na své hře. Zkušení golfisté vědí, že o dobrém výsledku se rozhoduje na greenu a v jeho okolí. Nadmíru užitečným pomocníkem vám v tomto ohledu může být systém Capto.

„Capto je revoluční systém pro diagnostiku puttování. Podobně jako radarové systémy dávají trenérovi i hráči mnoho informací o dlouhých ranách, Capto poskytuje daleko více validních informací o puttovacím úderu a celkovém pohybu putteru během úderu," vysvětluje Lukáš Horák, který systém na tuzemské golfové scéně nabízí.

Technologie slouží k detailní a komplexní analýze přesnosti a spolehlivosti puttování. Jádro systému tvoří senzor, vyhodnocující až 30 parametrů (viz rastr), a k němu přidružený software, nad rámec toho lze dokoupit kalibrační nástroj, který zajišťuje správné připojení senzoru k patru, a měřič loftu a lie.
Systém zaznamenává vyhodnocované mechanické i biomechanické parametry pro jednotlivé údery, a to v intervalu 3,3 milisekundy, ze vzdálenosti až 50 metrů. Přesnost měření dokládá skutečnost, že prostor pro chybu činí jen 0,1°. Výsledkem analýzy je soubor dat o pohybu, úhlech, akceleraci, rychlosti, vibraci či ztuhlosti svalů během úderu.

Řada výstupů je velmi srozumitelných i amatérským hráčům a díky tomu lze pracovat na odstranění problémů a tím vylepšovat svou hru na greenu. Součástí softwaru je i virtuální učitel (Tutor). Vychází z matematického modelu a analýzy nejlepších hráčů a v rámci tréninku svůj pohyb tak můžete v každém jeho okamžiku srovnat a vyhodnotit.

MĚŘENÁ DATA
- úhel líce
- loft
- lie
- rotace líce (°/s)
- rotace shaftu (°/s)
- rotace lie (°/s)
- dráha putteru
- úhel ataku
- sweet spot
- rovina úderu (kernel)
- pohyb líce
- pohyb sfaftu
- vedení putteru
- třes rukou
- délku švihu
- doba nápřahu
- doba vedení patru do impaktu
- celková doba švihu
- tempo
- směrová rychlost patru
- rychlost hlavy hole
- rychlost míčku
- směr míčku
- launch
- odchylka lie
- směrová akcelerace
- zrychlení hlavy hole
- rozptyl energie
- ztráta energie
- sklon šaftu a časová analýza

STRUČNÁ VIZITKA
ING. LUKÁŠ HORÁK
Profesionální golfista Lukáš Horák (Head Professional) nabízí služby v oblasti golfového tréninku dětí i dospělých, jednotlivých lekcí i systematických programů pro dlouhodobý rozvoj. Déle než 10 let se věnuje opravám a úpravám golfových holí na míru, poradenství při výběru holí (clubfitting) a stavbě golfových holí na míru (clubbuilding).
Systém Capto pro diagnostiku patování vám představí na brněnském výstavišti v pavilonu H (zimní měsíce) nebo na brněnské Kaskádě (hlavní sezona).

Kontakt:
Ing. Lukáš Horák
PGAC Head Professional
TPI certified level 2 Junior
T: +420 774 860 570 | E: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
výuka golfu | clubfitting | opravy a úpravy holí
www.horakgolf.cz

Více informací na www.captogolf.com/hardware


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...