il-flag-750Hra na devět jamek byla v loňském roce ve Velké Británii a Irsku na vzestupu. Nebo spíš ještě přesněji řečeno, hra na devět jamek zaznamenala loni na ostrovech doslova explozi zájmu. Minimálně podle čísel společností BRS Golf a GolfNow, přes jejichž platformy si hru na devět jamek zarezervovaly rekordní počty golfistů. A podle předpovědí bude tento trend pokračovat i v roce 2021.

V loňském roce se počet rezervací na hru na devět jamek ve Spojeném království a Irsku vyšplhal na 3,47 milionu prostřednictvím internetových stránek BRS Golf, či rezervačních členských aplikací. To představovalo oproti roku 2019 s 1,55 milionu rezervací a roku 2018 s 1,4 milionu rezervací meziroční nárůst o 123% pro roky 2019 a 2020.
Společnost GolfNow zaznamenala meziroční nárůst rezervací hry na devět jamek prostřednictvím serveru golfnow.co.uk a jeho mobilních aplikací dokonce o 253 procent. Rezervace hry na devět jamek doslova raketově vzrostla z 8616 v roce 2019 na 30 441 rezervací v roce 2020.

Na výrazném nárůstu se ale nepodílejí pouze devítijamková hřiště, ale také osmnáctijamková hřiště nabízející možnost hry na devět jamek. Rozhodně nešlo ani o pouhý letní golfový výstřelek. Květen, červen a července roku 2020 byly sice na špičce zájmu o golf na devíti jamkách, ale hned v pořadí čtvrtým měsícem s nejvyšším počtem rezervací byl loňský prosinec.

Společnosti BRS Golf a GolfNow poskytují rezervační servis dohromady zhruba dvěma tisícovkám golfových klubů na území Velké Británie a Irska, což představuje přibližně dvě třetiny celého golfového trhu na ostrovech.
Všeobecně se předpokládá, že trend růstu obliby hry na devět jamek bude pokračovat i letos poté, co se golfisté ve Velké Británii a Irsku dostanou z nucené covidové karantény. Hovoří pro to, řada důvodů.
Kratší formáty golfové hry jsou na vzestupu. Tím klíčovým faktorem je to, že se časově lépe dají vměstnat do nabitých kalendářů golfistů. Čtyři až pět hodin na osmnáctijamkovém hřišti je pro většinu hráčů už příliš.

A ještě jedno zajímavé číslo přinesl rok 2020 na ostrovech. Raketově narostl počet lidí, kteří golf začali hrát, nebo se k němu vrátili po mnohaleté absenci. Podle GolfNow narostl počet hráčů ve věku 18 až 24 let o neuvěřitelných 255 procent! A to je řeč o těch, kteří si hru rezervovali prostřednictvím jejich internetových stránek a mobilních aplikací.

Připravil: Alois Žatkuliak


Poslat na email Tisk Přidat mezi oblíbené TwitterFacebook googleLinkujGoogle Buzz

Přihlášení Golf NewsPoradna

Může být profík kedíkem amatéra?

Pekne pozdravujem pán Slezák. Prosím Vás môže mi na komerčnom dospeláckom turnaji robiť caddyho môj golfový tréner. N ...

Poradna

Žena, začátečník - nákup holí

Dobrý den, jsem úplný začátečník a ráda bych si pořídila své první vybavení. Na výběr je mnoho možností a nevím jaké. ...

OMEZENÝ POČET ZA SUPER CENY
6000 Kč,-

Set želez Exotics EXi (5–PW), shaft UST Mamiya 40 F3 (flex R). Tradiční tvar, menší offset, maximální kontrola i délka. Skvělý poměr cena/výkon! ...